Praca, dzieci obowiązki, wiecznie na nic nie ma czasu. W takich chwilach często spada na nas dodatkowe zadanie, które burzy zaplanowany harmonogram dnia. Może nim być wizyta kominiarza, który musi dokonać przeglądu instalacji i wyczyścić komin. Spróbujemy sobie odpowiedzieć jak najkorzystniej zaplanować tego typu usługę.

Jak często zamawiać usługi kominiarskie?

Niezależnie od tego czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy posiadasz mieszkanie w bloku, będziesz musiał regularnie korzystać z usług kominiarza. Przynoszący szczęście Pan w trosce o bezpieczeństwo Twoje i Twoich najbliższych będzie musiał dokonać kontroli i przeglądów.

Ile życzy sobie kominiarz za wizytę?

Zbliża się sezon grzewczy, trzeba będzie dokonać przeglądu komina i kanałów wentylacyjnych. W tym miejscu musimy postawić sobie pytanie, czy zrobić to samemu, czy zadzwonić po kominiarza? Ile życzy sobie kominiarz za wizytę?

Jest kilka podstawowych kryteriów składających się na cenę usług kominiarskich. Jedną z nich jest wielkość miasta, czy obszaru na jakim działa kominiarz, im większy rynek i większa konkurencja tym ceny będą bardziej dostosowane do zasobności portfela klienta. Po drugie ważne jest doświadczeniem, sprzęt i uprawnienia jakimi dysponuje kominiarz. Jeżeli wezwany przez nas specjalista posiada uprawnienia do odbioru pieca, może sprawdzić, czy z naszej kuchenki nie ulatnia się gaz, a dodatkowo bez problemu poradzi sobie z oceną techniczną wentylacji i komina, to wtedy możemy mieć pewność, że mamy do czynienia z doświadczonym specjalistą, który zna się na swojej pracy. Dodatkowo ważnym punktem przy ustalaniu przez kominiarza ceny jest jego forma zatrudnienia.

Jeżeli odpowiedzialny za sprawdzenie komina, wentylacji i pieca fachowiec pracuje na własny rachunek, jego cennik będzie wyższy niż w przypadku, tych kominiarzy zatrudnionych przez spółdzielnie mieszkaniową, czy gminę.
Najlepszym rozwiązaniem z punktu widzenia klienta będzie zapytanie kominiarza już przy pierwszej rozmowie ile będzie kosztowała interesująca nas usługa. Wtedy będziemy mieć pewność, czy możemy sobie pozwolić na zlecenie danej pracy, czy będziemy musieli zająć się nią sami.

Kategorie: Wpisy

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *